Не просто крючок

logo

Не просто гачок

Вибір гачка для поплавця — відповідальна справа, оскільки від цього багато в чому залежить успіх риболовлі, і, перш ніж купувати гачки, потрібно серйозно подумати про те, які будуть потрібні розмір, форма та інші характеристики цього головного інструменту рибалки для конкретного лову. Ринок рибальських снастей сьогодні пропонує широкий діапазон розмірів гачків. У магазинах можна знайти і гігантські гачки для сомів і акул № 12/0, і найменші вироби № 24 для спортивного лову поплавця, коли в залік йде риба будь-якого розміру і часом успіх залежить від рибки в пару грамів. Після того, як буде визначений необхідний розмір, доведеться вирішувати, який гачок вам потрібен: з лопаткою або кільцем на цівці? Потім приходить черга вибору гачка за такими характеристиками, як форма вигину, довжина цівки, товщина дроту та тип жала.

Найважливішою з усіх характеристик гачка є його розмір. Його вибирають залежно від приманки, яку збираються ловити. Наприклад, для лову на найдрібніші личинки мухи підходять гачки № 24; 22; 20; для великого опариша — №22; 20; 18; для мотиля — №20; 18; 16. Кукурудзу можна насаджувати на гачки № 16; 14; 12; хробака — № 8; 6; 4. Як бачите, для кожної приманки можна вибрати принаймні три альтернативи за розміром. Починати лов краще на гачок найменшого розміру, щоб отримати клювання, і, якщо риба проявила себе клювання, розмір гачка можна збільшити, щоб ловити більше і швидше.

Коли розмір визначено, переходимо до інших характеристик. Вибір гачків формою так само широкий, як і за розміром. Але для поплавця переважно використовують гачки трьох форм — crystal, round та wide gape. У гачка crystal — крутіший загин до жалу і вузький зів; у round — плавний загин і широку зів; у wide gap — широкий зів і крутіший, ніж у round, загинув до жалу. Загин, як у кришталевих і wide gape, надає гачку велику міцність на розгинання. Загин гачка round (круглий) може бути розігнутий легше, ніж кришталевий, але при цьому він зберігає пружність. Крутий загин надійно утримує велику рибу. Але при цьому не варто думати, що гачок з круглим загином не підходить для лову великої риби. Просто для такої мети потрібно купувати потужніші гачки, ковані або з товстішого дроту.

Гачки з крутим загином більше підходять для лову на опариша або хробака. Така форма забезпечує те, що приманка залишається внизу, у початку загину жала, оскільки опариш може звиватися і рухатися вниз по гачку, щоб в кінцевому рахунку опинитися на підставі гачка, там, де починається загин під гострим кутом. У цьому випадку жало залишається вільним і забезпечує стабільне підсікання. Гачок з круглим загином і широкою позіхою добре підходить для зернових насадок і хліба, коли відстань між цівкою і жалом дозволяє насадити об'ємну приманку. Хорошу підсічку можна зробити, коли зерно насаджено так, що гачок захований у приманці, а жало залишається вільним.

Гачок форми wide gape поєднує в собі переваги і кришталеві, і round. Жало будь-якого з гачків може бути без борідки, з мікроборіддям та повноцінною борідкою. Гачок без борідки краще за інших проникає в тканини пащі риби, але при виведенні потрібно постійно тримати волосінь натягнутою, щоб уникнути сходу риби. Гачок з борідкою не проникає так глибоко, як безбородий, проте риба тримається на ньому під час виведення з води.

Товар добавлен в корзину

Продолжить покупки Перейти в корзину

Товар добавлен в избранное

Продолжить покупки Перейти в список избранного

Товар добавлен в сравнение

Продолжить покупки Перейти в список сравнения
Выберите язык