Одиннадцать приманок для щуки

logo

Одинадцять приманок для щуки

Про штучні приманки та про їх уловистість написано чимало. На мій погляд, уловистість означає здатність приманки провокувати хапальний інстинкт хижака. Звичайно, на уловистість впливають і другорядні фактори, такі як уміння правильно подавати приманку, підбирати відповідну снасть, а також різноманітність умов лову. Тому виявити абсолютного лідера серед приманок просто неможливо: не можна стверджувати, що якийсь конкретний воблер дає 100% гарантію від безкльов'я.

Для мене, як спортсмена, було важливо знайти саме ту приманку, в якій впевнений у найвідповідальніший момент змагань, тобто визначити найкращу за уловистістю в ряду схожих за характеристиками приманок. Під кожну умову лову я підбирав кілька більш-менш відповідних приманок, тестував та відзначав усі нюанси та результати їхньої роботи.

Існують спінінгісти, які судять трохи інакше: головне для них — вміти виконувати відповідну проводку певною принадою, припустимо, той же твічінг. Самій приманці надають меншого значення, і, на мій погляд, даремно. Справа в тому, що можна говорити про уловистість певної моделі приманок або індивідуально кожного конкретного екземпляра. Візьмемо, наприклад, такий поширений воблер, як Rigge. Це стабільно працююча в різних рибальських умовах приманка. А буває, що в руки потрапляє воблер-мінноу привабливого вигляду та особливої ​​форми, але затримання на нього – mdash; справа випадку, а чи не закономірність. Саме тому доводиться проводити відбір. Я не ставив за мету отримати статистично достовірні дані про уловистість різних моделей, а просто виїжджав на водоймища на звичайну рибалку, тренування або на змагання і, перебираючи в процесі лову відповідні приманки, виявляв найкращі з них. Висновки, зрозуміло, фіксував, щоб наочно бачити динаміку застосування того чи іншого воблера.

Приділяючи багато уваги лову щуки на мілководді, я кілька разів на місяць ділився зі своїми одноклубниками враженнями про ту чи іншу приманку. Вони використовували цю інформацію для власної перевірки, щоб самостійно переконатися в уловистості воблера або його неспроможності. В результаті колективних досліджень ми виявили 11 найцікавіших і уловистих приманок для лову щуки на мілководді.

Pontoon 21 Marionet Minnow 90F (7,1 г — 90 мм).

На вигляд це звичайний мінноу, але в мій основний бойовий комплект він потрапив завдяки особливій родзинці. Воблер справно працює на ривках, чітко і рівно ризикуючи з боку на бік. Лопата досить широка, через що він непогано відгукується на просту рівномірну проводку. На ваш фірмовий стиль проводки він, напевно, відповість тим же. Застосовувати його слід для лову щуки в мілководних "жабовниках", де глибина не перевищує 0,5 м. Краще використовувати проводку середньої активності або повільну. Саме за такого темпу приманка працює найкраще і привертає увагу щуки. Різкі ривки не потрібні. Воблер не вимагає особливих вишукувань у проводці і на нього добре ловиться різнокаліберна щука. Застосовую Marionet протягом усього сезону, але основний час припадає на весну та літо. Настійно рекомендую мати приманку в декількох варіантах фарбування. Зміна кольору часто спрацьовує при додаванні щуки, що не клюнула.

DUO Grace Minnow Elena 110FF (7,3 г — 110 мм).

Для такого розміру він трохи легкий, тому про дальність закидання не йдеться. Власне, вона і не потрібна, оскільки воблер призначений для локального застосування в умовах мілководдя. Grace можна вдвох спокусити щуку, що зійшла або налякану, на мілині. Це той воблер, який вимагає зайвих зусиль при подачі. Точний короткий ривок, потім інший і пауза.

Owner Selection СТ Minnow 85F (8,6 г — 85 мм).

Різко смикаючи з боку в бік, воблер досить розмашисто виконує круті віражі, чим явно дратує щуку. Ця приманка призначена для швидкого збору «вершків». Для воблера якнайкраще підходить різкий твічинг з короткими ривками. Він досить простий у проводці — три ривки, коротка пауза — ривок знову пауза, трохи довша, і цикл повторюється. У лінійці є воблер не лише 85, а й 110 мм для тих, хто націлений на лов більшої щуки.

Owner Cultiva Rip&n Minnow 80SP (14 г — 80 мм).

Про уловистість моделі меншого розміру (довжиною 65 мм) і говорити не варто. А ось 80 Rip Minnow набагато пізніше потрапив мені в руки і здивував не менше. Через масивну лопатку він моментально йде на глибину 1-1,5 м. Я його зазвичай застосовую до глибини 2 м при явному страйку щуки. Одна з основних проводок поєднує подвійний нерізкий, але досить чіткий ривок з паузою до двох-чотирьох секунд. У передзимовий та зимовий період вистрілює при пасивних одиночних та коротких ривках із тривалими паузами. Один з кращих воблерів для невеликих річок з помітною течією: струмінь тримає не завалюючись. У рамках такого заглиблення та стабільної уловистості у даної моделі мало суперників, а форма та гра роблять її визначною. Тепер я поклав око на модель завдовжки 112 мм.

DUO Moab 120FF (13 г — 120 мм).

Назву розшифровують як Mother Of All Baits, тобто «мати всіх приманок». Спочатку я довго не міг пристосуватися до цієї приманки, але після довгих експериментів вона стала однією з найкращих зі збирання пасивної щуки. Для воблера необхідний простір, тому що це не «точечник». Проте пошуковик Moab дуже перспективний. Далеко летить при закиданні, що дозволяє обловити велику акваторію. З повідком перетворюється на суспендер; класичне ривкове проведення — не для нього. Агресивну реакцію щуки викликають одиночні та довгі (30-50 см) ривки з поверненням вершинки для утворення слабини. Дуже красиво йде убік та завмирає на місці. Він не ковзає у воді, а нишпорить. Використовую приманку для лову вибагливої ​​щуки на великій мілководній акваторії. Є такий же воблер розміром 85 мм. Впевнений, що і він дуже доречний.

Pontoon21 Cablista 105SP-SMR (13,2 г — 105 мм).

Відмінний пошуковик. Його залишкові коливання після ривка провокують щуку. Має гарні польотні якості та своєрідну гру. Воблер чудово відповідає на будь-які ривки: поодинокі, серійні або в ритмі вашої улюбленої пісні. Миттєво висловлюється навіть на надкороткі ривки. З ним можна підлаштуватися під будь-який настрій щуки. Розробники вклали у нього приголомшливий потенціал забійної приманки. Я б особливо порекомендував його спінінгістам-початківцям, а навченим досвідом профі варто ретельно з ним поекспериментувати, можливо, вони стануть застосовувати його частіше.

Megabass FX9 (10,9 г — 90 мм).

Воблер існує не перший рік, але до певного часу мені не доводилося його застосовувати. Уявіть собі водоймище, рясніє щукою. Невеликі прогалини в траві та корчах. Щука на різні мінноу не реагує, зигзаги уокера теж не шанує. А ось на проводку у вигляді одиночного ривка з гучним бульканням і відхиленням у бік кидка робить. Особливість воблера в тому, що на паузі після ривка він коливається навколо своєї осі, істотним плюсом є і лопата, що складається, завдяки чому політ далекий і точний. Не гірше працює на коротких різких потяжках. Його стихія — заросле мілководдя на водосховищах або річкахМодель розміром 66 мм виявилася не менш затребуваною, особливо окунем і невеликою щукою.

Ima Nabarone Stuka 90S (12 г — 90 мм).

Більша частина воблерів фірми Ima — це морські приманки, що не заважає впевнено ловити на них і прісноводних хижаків. Цей воблер сподобався мені при лові жереха на одній із рибалок. Після цього умов для нього не було, і воблер залишався в коробці без руху доти, поки не знадобився при полюванні за щукою на одній з річок Нижегородської області. Найактуальнішим місцем для застосування воблера виявилася річка з глибиною 2-2,5 м. Цей воблер можна проводити глибоко, застосовуючи той же твічінг. Незважаючи на те, що приманка не обладнана системою для далекого закидання, кульбітів при польоті вона не робить. Завантаження центром тіла дозволяє їй тонути, не завалюючись носом або хвостом. Чудово працює на течії і, на мій погляд, призначена суворо для річок зі швидким перебігом. З щукою воблер чудово справлявся вже на багатьох річках, річках та річках. За сезон я, правда, втратив три екземпляри, але замість воблер не залишив мене на рибалці з нульовим результатом.

Pontoon21 Cheeky 80F-SR (8,6 г — 80 мм).

Цим воблером за бажання можна зібрати всю активну щуку на мілководді. Здавалося б, голодна і жадібна, вона може кидатися на багато приманок, і в таких ситуаціях виділити кращий воблер неможливо. Але ця приманка показала себе на чотирьох риболовлях поспіль. Водойми були різні, хіба що умови практично ідентичні. При заглибленні 20-100 см воблер працював бездоганно і привабливо на абсолютно будь-якій проводці завдяки цікавій формі, живій, яскравій грі і дуже галасливій поведінці. Останнє забезпечують різнокаліберні кульки, розташовані у двох системах балансування.

Ima Flit 100SP (9,4 г — 100 мм).

Один із моїх самих улюблених мілководних мінноу. Має дуже розгонисту гру, особливо якщо після ривка ви даєте слабину. Застосовую його як для точкового спокуси щуки, так і як хороший пошуковик на глибинах 0,5-1 м, а можна і на більших за умови, що по сусідству є трава і щука знаходиться у верхньому шарі води. Без цього воблера не обходиться жодна рибалка. По розгонистим виходам він перевершує Smith Jib. Проведення класичне. Я частіше використовую швидкий подвійний ривок з додаванням одинарного третього, після чого слідує пауза в 1-6 секунд. Його спритні та круті кульбіти при цьому не залишають щуку байдужою. Добре поводиться і при м'якому твічингу. Різкі ривки часом взагалі непотрібні. Це найневибагливіший до проведення мінноу. Про модель Flit 120 багато чули, але я частіше віддаю перевагу саме «сотку», за більшу універсальність. Застосовую, до речі, як при глибині 0,5 м при приводці з піднятою вершинкою спінінга, так і на 1,5-метровій, куди його можна загнати.

Megabass X-80 Rocket Darter (10,9 г — 80 мм).

Цей воблер існує не перший рік, але донедавна я не приділяв йому належної уваги. Поїздка на мої улюблені річки в Нижегородській області передбачала лов на глибині близько 1,5-2 м. Власне, для цього він і був придбаний. Найкраща проводка — у вигляді різких подвійних ривків, аналогічних за ритмом стукоту колісної пари поїзда. Порівняння незвичайне, але воно характеризує найкращу проводку. Темп ривків може бути різним: від швидкого, коли за секунду слід встигати зробити два ривки і таку ж тривалість паузу, до повільного — трохи більше секунди на пару ривків та 2-3-секундна пауза. На водоймах зі спокійною водою X-80 актуальний для лову примхливої ​​щуки на глибинах 1,5-2 м. Особливо хороші для облову цим воблером брівки з глибиною 1,5-2 м. Для невеликої річки з плином дана модель теж виявиться цілком актуальною. Можливе проведення в постійному темпі, але лише у разі високої активності щуки. Воблер тонучий, тому після другого ривка не слід давати слабину, щоб приманка залишалася і занурювалася в горизонтальному положенні, а не "солдатиком".

Товар добавлен в корзину

Продолжить покупки Перейти в корзину

Товар добавлен в избранное

Продолжить покупки Перейти в список избранного

Товар добавлен в сравнение

Продолжить покупки Перейти в список сравнения
Выберите язык