Поверхностные приманки

logo

Поверхневі приманки

Стікбейти, поверхневі кренки, пропбейти, баззбейти, поппери та кроулери — ось назви спеціальних типів поверхневих приманок. Саме вони часом приносять незабутні враження рибалці.

Приманка: стікбейт для більшого шумового ефекту

Для лову хижих риб на поверхні я волію використовувати стикбейти. Проводжу їх у стилі walking the dog з короткими паузами у проводці. Важливо, щоб приманка при підмотуванні завжди трохи опускалася в глибину. Якщо цього не буде і приманка весь час лежатиме на поверхні, риба під час атаки може її штовхнути, але не схопити по-справжньому. Стікбейт вдається чудово проводити так, щоб він робив випади праворуч і ліворуч і при цьому робив багато шуму. Дуже важливо, щоб приманка мала гострі як ніж трійники, оскільки при поверхневому лові і без того буває досить порожніх підсікань.

Поводок: невидимий у воді та на поверхні

Під час лову на поверхневі приманки я використовую прозорий флуорокарбоновий повідець. Він майже не видно у воді та на її поверхні. Саме при лові на поверхні це має вирішальне значення, оскільки там багато світла і товстий жорсткий спінінговий повідець був би добре видно рибам. При виборі флуорокарбону слід звернути увагу на міцність волосіні, оскільки щуки здатні перекушувати монофільні повідці. Я використовую флуорокарбон діаметром 0,18 мм при лові язя на маленькі віки і діаметром 0,88 мм для лову щуки на поверхневі свімбейти. На щучій рибалці використовую дещо товстіший, а тому й більш стійкий до стирання повідців, оскільки 100% стійкого до зубів хижачки флуорокарбону, на жаль, поки що немає.

Час клювання: вранці та ввечері

Поверхневі приманки призначені для екстремальних ситуацій, особливо для літа, коли водоймище сильно прогрівається. З ними можна пристосуватися до мисливської поведінки, що змінюється, хижаків, які в такий час полюють на мілководді і на поверхні, оскільки саме тут скупчуються кормові риби. Попперами, стикбейтами, баззбейтами та кроулерами вдається добре облавлювати подібні зони. Проводити приманки слід різноманітно та привабливо для риб. Єдине, що при цьому слід враховувати — час дня. Використовуйте ранній ранковий і пізній вечірній годинник. Вдень хижі риби йдуть у тінь, щоб у тиші переварити свою здобич.

Підсічка: правильно вибраний момент вирішує все

Багато рибалок при лові на поверхневі приманки часто скаржаться на порожні підсічки. І в мене справа була така ж. Проблема в тому, що клювання при цьому методі рибалок бачить. Найчастіше хижа риба приманку ще добре не взяла, лише переслідує її. Коли ви помітили хижака на поверхні, хочеться швидше підсікти. Але якщо ви рефлекторно зробите підсікання, воно виявиться передчасним. Якщо вам буває важко втриматись, постарайтеся взяти себе в руки. Тільки якщо відчуєте клювання як сильний ривок, варто різко підняти вудлище вгору.

Товар добавлен в корзину

Продолжить покупки Перейти в корзину

Товар добавлен в избранное

Продолжить покупки Перейти в список избранного

Товар добавлен в сравнение

Продолжить покупки Перейти в список сравнения
Выберите язык